Gminny Konkurs Ekologiczny rozstrzygnięty !

W ostatni piątek w naszym Klubie zawitała nie tylko zielona wiosna, ale przede wszystkim ekologia. W trakcie imprezy „Zielona Planeta – Zielona Gmina”, towarzyszącej niedzielnemu Gminnemu Piknikowi Plenerowemu  uczestnicy bawili się tanecznie i  plastycznie. Pierwszą cześć imprezy poprowadziła Honorata Grudzień, instruktor taneczny i opiekun klubowego zespołu, która przy lubianych przez dzieci piosenkach rozruszała nie tylko dzieci, ale również część opiekunów.P1140281 P1140294 Potem sala widowiskowa zamieniła się w „wybieg” prawie jak na „Mode Show” w Mediolanie, na którym uczestnicy prezentowali przygotowane na konkurs ” EKO MODA” stroje.

P1140317

P1140322

P1140330Widzom bardzo podobały się nie tylko  niezwykłe pomysły  wykorzystania do tego surowców wtórnych, ale i świetny sposób pokazania strojów. W drugiej części imprezy na sali wyrosła „Góra Śmieci” z której uczestnicy warsztatów plastycznych mieli za zadanie zrobienie konkursowego „COŚ”. Dzieci wykazały się fantastyczną kreatywnością i świetnymi pomysłami, Jurorzy mieli nie lada orzech do zgryzienia, by wybrać najlepsze i najciekawsze prace. Wśród uczestników panowała gorąca atmosfera oczekiwania  na wyniki konkursu z uwagi na przygotowane bardzo atrakcyjne nagrody dla zwycięzców..

P1140343 Do zespołu oceniającego zaproszono Dyrektor GBP w Cegłowie Małgorzatę Śluzek, Nauczyciela Krystynę Puchowską, Instruktora Plastyki  Dorotę Wójcik oraz Animatora Kultury Tadeusz Lempkowskiego. Ostatecznie w temacie Ego Moda w dwóch kategoriach wiekowych pierwsze miejsca zdobyły Małgorzata Sokołowska i Wiktoria Wójcik, a  w temacie „Góra Śmieci”  finalistami zostali Mikołaj Milewski oraz Wiktoria Wójcik. Wszystkie nagrodzone prace zostały zaprezentowane w czasie niedzielnego plenerowego Pikniku Ekologicznego, podczas którego Wójt Gminy Cegłów Marcin Uchman wręczył nagrody rzeczowe laureatom Już teraz zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu ! Poniżej lista nagrodzonych prac.

W konkursie ogółem udział wzięło 29 uczestników.                                                                Temat „Góra Śmieci – zrób coś z tego”

 Miejsca w kategorii Dzieci Przedszkolne:

 1. Mikołaj Milewski – 103 pkt.                                      nagroda rzeczowa
 2. Małgorzata Sokołowska i Jan Kaska – 96 pkt.         nagroda rzeczowa
 3. Maria Krasuska – 85 pkt                                           nagroda rzeczowa P1140262

 

Miejsca w kategorii Dzieci Szkolne: 

 1. Wiktoria Wójcik – 102 pkt.                                   nagroda rzeczowa
 2. Zuzanna Deretkiewicz – 93 pkt.                          nagroda rzeczowa
 3. Anna Bartkiewicz – 78 pkt.                                  nagroda rzeczowa

 

Temat „Eko Moda”

 Miejsca w kategorii Dzieci Przedszkolne:

 1. Małgorzata Sokołowska – 100 pkt.                       nagroda rzeczowa
 2. Damian Wójcik – 94 pkt                                        nagroda rzeczowa
 3. Piotr  Kaska  – 73 pkt.                                           nagroda rzeczowa

 

Miejsca w kategorii Dzieci Szkolne:

 1. Wiktoria Wójcik – 86 pkt                                       nagroda rzeczowa
 2. Marika Kieliszczyk – 76 pkt.                                  nagroda rzeczowa
 3. Aleksandra Ositek – 70 pkt.                                  nagroda rzeczowa

Dodatkowe uwagi komisji konkursowej: Należy szczególnie podkreślić pomysłowość, duży nakład pracy  oraz różnorodność w doborze materiałów w temacie „Eko Moda”

Skip to content