Heca z Mikołajkami

W imieniny Mikołaja, czyli 6 grudnia, nie mogło zabraknąć dobrej zabawy oraz słodyczy od Mikołaja.

W niedzielę, w naszym klubie, odbyło się „Mikołajkowe Gwiazdkowanie”.

Jak bardzo wszyscy kochamy Świętego Mikołaja, nie tylko dzieci, ale i dorośli, świadczy ogromna ilość uczestników imprezy, którzy całymi rodzinami wzięli udział w ponad dwugodzinnym „szaleństwie”.

Nie zabrakło oczywiście, nie zabrakło przygotowanych niespodzianek.

Każdy obowiązkowo posiadał czapkę mikołajową, a niektórzy nawet elementy stroju i gadżetów świątecznych. Barwny korowód wchodzących do klubu dzieci przykuwał uwagę kierowców przejeżdżających samochodów i zachęcał do włączenia się w zabawę, co niektórzy skwapliwie uczynili.

Wydarzenie rozpoczął Tadeusz Lempkowski, który korowodami tanecznymi i animacjami przy piosenkach „Ding, dong” i „Ulica Śnieżynkowa” wyśmienicie wszystkich rozbawił. Nawet najmłodsze ledwo roczne maluchy przy skocznych rytmach ośmieliły się do pląsania i rytmicznego podskakiwania pod czułą opieką i z pomocą swoich rodziców. Kolejna niespodzianka była przygotowana w pracowni plastycznej w dolnej części budynku. W trakcie imprezy część dzieci szybko zbiegła w to magiczne miejsce. Tam Dorota Wójcik przygotowała kolorowo odlotowy „bałagan artystyczny”, składający się z bardzo różnych materiałów z których dzieci razem z rodzicami przygotowywały fantazyjne ozdoby choinkowe i stroiki świąteczne według własnych pomysłów.

Trzeba przyznać, że wszyscy bardzo aktywnie brali udział w pomysłowych animacjach tanecznych z szalonymi układami zimowymi, prowadzonych przez Agatę Skowron i Honoratę Grudzień.

Dzieci uczyły się piosenek niespodzianek wraz ze znaną wokalistką Anną Osmakowicz, która nie tylko śpiewała z dziećmi lubiane przeboje świąteczne, ale też bawiła się ze wszystkimi w kółeczkach i korowodach. Dzieciom szczególnie spodobała się zabawa do popularnego przeboju Majki Jeżowskiej „Kochany Panie Mikołaju”. Nad sprawnością techniki i nagłośnienia czuwał Jarosław Chmielewski.

Dzieciaki z wypiekami na twarzy, a czasami przyklejonymi do szyby nosami z utęsknieniem wyczekiwali przyjazdu „dobrodusznego siwego starszego pana”.

Niestety…
Pod koniec imprezy Mikołaj zadzwonił z wiadomością, że ze względu na brak śniegu nie może przyjechać saniami. Obiecał jednak solennie swoją obecność wraz z wielkimi workami wypchanymi słodkimi paczkami dla wszystkich grzecznych dzieci w czasie koncertu „Kolędowania pod chmurką”.

Wydarzenie odbędzie się 20 grudnia (niedziela) o godz. 15.00 na gminnym jarmarku w Cegłowie.

Na pocieszenie dzieci spotkała kolejna niespodzianka.

Mikołajkowym zabawowiczom Kulturalnego Zacisza elfy Świętego Mikołaja zostawiły torby ze słodyczami przed wejściem do klubu, co zostało natychmiast przez dzieci potwierdzone. Wrócił humor, a na buźkach pojawiły się uśmiechy. W trakcie rozdawania słodkości rozbawione dzieciaki zapewniły o swoim udziale w tym koncercie i wspólnym tradycyjnym kolędowaniu, obiecując przy tym przygotowanie specjalnie na tę okazję wierszyków świątecznych. Nie brakowało wielu mikołajkowych serdeczności, pamiątkowych zdjęć oraz próśb i życzeń do Świętego Mikołaja.

Na zakończenie czekała wszystkich jeszcze jedna niespodzianka.

Każdy otrzymał figurkę Mikołaja z zadaniem pomalowania jej w domu i późniejszej prezentacji w trakcie „Kolędowania pod chmurką”.

W takiej fantastycznej atmosferze szybko upłynął czas imprezy.

Do zobaczenia na „Mikołajkowym Gwiazdkowaniu” za rok … !!!

Autor: Tadeusz Lempkowski
Korekta i skład: Jarosław Chmielewski

Skip to content