KONCERT Z OKAZJI 30 LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ ANNY OSMAKOWICZ

Na początku października w Sali Widowiskowej Domu Kultury „Kościuszkowiec”                 w Warszawie odbył się uroczysty koncert z okazji Jubileuszu 30 Lecia Pracy Artystycznej Anny Osmakowicz. Wokalistka od zeszłego roku na stałe współpracuje z Gminą Cegłów         i Klubem Kulturalne Zacisze. Prowadzi z uzdolnioną młodzieżą i dorosłymi warsztaty wokalne, piosenki aktorskiej i estradowej oraz emisji głosu.
img_5585Bardzo miło nam poinformować, że artystka została uhonorowana wieloma nagrodami. W trakcie koncertu w imieniu V-ce Premiera, Ministra Kultury                i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego Dyrektor Muzyczny Polskiego Radia S. A. Piotr Iwicki wręczył Jubilatce prestiżowy medal „Zasłużony dla kultury GLORIA ARTIS” oraz Statuetkę SAWP za wybitne osiągnięcia muzyczne i artystyczne.

img_5676

Koncert składał się z piosenek, pochodzących                   z autorskich płyt Pani Anny, do których muzykę skomponowali między innymi Tadeusz Prejzner, Wojciech Gogolewski, Krzysztof Heering. Niedawno nagrana piosenka pt. „Stary Most” ze słowami Andrzeja Kudelskiego odniosła ogromny sukces światowy zajmując II miejsce na Festiwalu „NET WORD SONG” Oradea 16 tuż za Celine Dion.

img_6188

Klimatyczny i energetyczny koncert w brzmieniach jazzowych uświetnili wspaniali muzycy Wojciech Gogolewski – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas, Adam Lewandowski – instrumenty perkusyjne oraz Przemysław Kostrzewa – trąbka.W koncercie uczestniczyli też zaproszeni goście: zjawiskowa wokalistka jazzowa Katarzyna „Kate” Idzikowska, która specjalnie przyjechała z Kopenhagi oraz młode talenty Rafał Błach i Klaudia Abramowicz.

img_5855

Wśród publiczności nie zabrakło licznych mieszkańców Cegłowa i okolic. Na widowni zasiedli też Wójt Gminy Cegłów Marcin Uchman oraz Przewodniczący Rady Krzysztof Janicki, którzy w trakcie koncertu na scenie w imieniu naszej społeczności wręczyli artystce kwiaty wraz z życzeniami i listem gratulacyjnym.

Na zakończenie koncertu Pani Anna podziękowała wszystkim sponsorom i przyjaciołom,w tym władzom Gminy Cegłów za wsparcie i pomoc w realizacji tego artystycznego wydarzenia. Po koncercie przy lampce wina i jubileuszowym torcie zabrzmiało głośne „Sto lat”. Były uśmiechy, kwiaty oraz gratulacje     i życzenia dalszych sukcesów artystycznych na scenach całego świata. 

img_5800

Klub Kulturalne Zacisze  wraz z prowadzącym koncert Tadeuszem Lempkowskim dołącza się do tych serdeczności, winszując nie tylko wielu premierowych piosenek i płyt, ale również osiągnięć pedagogicznych       w pracy z utalentowanymi wokalistami. 

Skip to content