„Luty w Klubie Kulturalne Zacisze” czyli ferie zimowe Cegłów 2016

27 lutego 2016 Wyłączone przez Tadeusz Lempkowski

Przez drugi tydzień ferii zimowych dzieci z naszej gminy brały udział w zorganizowanych w Klubie Kulturalne Zacisze warsztatach i zajęciach twórczych oraz wycieczkach sportowo edukacyjnych. W przygotowanym programie i aktywnościach artystycznych wzięło udział ponad trzydzieścioro dzieci. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla poszczególnych grup wiekowych, tak by każdy mógł uczestniczyć w najbardziej dla niego interesujących warsztatach i treningach.

Bal maskowyTydzień rozpoczął się w niedzielę 7 lutego Maskowym Balem Karnawałowym w Wenecji. Z uwagi na dużą ilość dzieci chorujących, frekwencja nie była zbyt duża, ale uczestniczący w wydarzeniu na pewno się nie nudzili.

DSC_0522Sala zamieniona w bajeczne głębiny Morza Śródziemnego opływającego tytułowe miasto wraz z efektami świetlnymi stwarzała bajkowy nastrój. Oczywiście nie zabrakło wyborów Króla i Królowej Balu. Dzieciom bardzo podobał się konkurs sprawnościowo muzyczny Limbo oraz prezentacje swoich umiejętności w konkursach tanecznych.

Od poniedziałku w Klubie zagościły inne atrakcje.

DSC_0559Uczestnicy korzystając jeszcze z przedostatniego dnia karnawału bawili się na super dyskotece przy swoich ulubionych przebojach.

WFerie w KKZ trakcie spędzania czasu w Kulturalnym Zaciszu odbywały się turnieje i rozgrywki gier świetlicowych oraz quizy tematyczne i zabawy integracyjne prowadzone przez Anetę Zadunajską. Wszystkim bardzo spodobała się gra terenowa z znajomości zabytków i topografii Cegłowa.

W kolejnych dniach odbyła się wycieczka do MOSiR w Mińsku, gdzie dzieci pluskały się, uczyły pływać oraz korzystały z basenowej zjeżdżalni.

Ferie w KKZWarsztaty plastyczne prowadzone przez Dorotę Wójcik były oblegane przez dzieci, które między innymi wykonywały śmieszne ekologiczne stworki z materiałów i odpadów plastikowych.

Ferie w KKZW trakcie prowadzonych przez Nanę zajęciach Hip Hopu dzieciaki miały okazję zaprezentować swoje wyjątkowe możliwości taneczne, sportowe oraz wykazać się bardzo dobrą kondycją fizyczną.

Codziennie odwiedzaliśmy Zespół Szkół w Cegłowie, gdzie panie z kuchni przygotowywały gorącą pyszną zupę oraz owocowy deser. Dzieci chętnie wszystko zjadały, zdobywając przy tym dodatkowe punkty do nagrody za „Talerz Mistrza”.

Ferie w KKZ - KaraokePropozycje zabaw karaoke spotkały się z ogromnym zainteresowaniem uczestników, mikrofony użyczone do śpiewania były wręcz oblegane przez dzieci.

Ferie w KKZŚwietne zabawy zaproponowała na swoich warsztatach Honorata Grudzień, której układy taneczne zumby, samby i innych tańców użytkowych rozbawiały ćwiczących i motywowały do zdobywania kolejnych punktów i nagród.

Ferie w KKZDzięki gościnności Leśnictwa Piaseczno i leśniczego Artura Delegacza mogliśmy przeprowadzić fantastyczną lekcję wiedzy o lasach i rezerwatach w Gminie Cegłów oraz ochronie środowiska. Odwiedziliśmy żeremie bobrów poznając ich zwyczaje oraz budowane tamy i zimowe schronienia.

Ferie w KKZDzieci zapoznały się z wyposażeniem leśniczówki oraz pracą leśniczego. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą w trakcie quizu i pytań konkursowych o tematyce przyrodniczej. W nagrodę każdy otrzymał atlasy przyrodnicze,książki i kolorowanki ufundowane przez Nadleśnictwo Mińsk.

Ferie w KKZByło oczywiście ognisko z grillem i kiełbaskami. Nie mogło zabraknąć tez gorącej grochówki, którą dzieci po wyczerpującej marszrucie przez las i lepieniu bałwana zjadły z wielkim apetytem. Ferie w KKZ
Miłą niespodziankę sprawił nam Wójt Gminy Cegłów Marcin Uchman, który wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Krzysztofem Janickim odwiedzili nas w trakcie pobytu w leśniczówce.

Dzieciaki miały okazje podzielić się swoimi wrażeniami z wycieczki jednogłośnie stwierdzając, że bardzo im się podoba program wszystkich zajęć i już czekają na kolejne atrakcje w czasie wakacji.

Ferie w KKZNa zakończenie pobytu w Klubie uczestnicy odwiedzili cegłowską pizzerię, gdzie zamieniły się w Junior Masterchef’a ucząc się pod okiem kucharzy Marcina I Marzeny przygotowania ciasta i ulubionej pizzy. Każdy z młodych kucharzy komponował potrawę według swojego gustu i uznania. Ferie w KKZRadości przy tym było co niemiara, szczególnie przy zajadaniu pachnących olbrzymich pysznych pizzy, wyjętych prost z pieca. Na zakończenie pobytu w Klubie Zacisze każdy otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody za zdobyte punkty – kubki, kalendarze i słodycze ufundowane przez Wójta Gminy.