Studio nagrań w Kulturalnym Zaciszu

W ostatni czwartek, 3-go grudnia, pomieszczenia Klubu Kulturalne Zacisze zamieniły się w profesjonalne studio nagrań.

Wykonawcy koncertu „Kolędowanie pod chmurką” nagrywali ścieżki wokalne do aranży kolęd i pastorałek przygotowanych na to wydarzenie. Zanim młodzi wykonawcy oraz zespoły „Zorza” i „Podciernianki” stanęli przed studyjnym mikrofonem, przygotowywali się przez wiele tygodni na intensywnych warsztatach wokalnych i próbach muzycznych pod okiem wokalistki i pedagoga Pani Anny Osmakowicz.

Leszek GryczkaNad całością nagrań oraz stroną techniczną czuwał Leszek Gryczka, aranżer, muzyk, realizator dźwięku.

Początkowo wszyscy wykonawcy, zaczynając od najmłodszych, byli bardzo stremowani i zestresowani.

Większość z nich po raz pierwszy śpiewała do mikrofonu w warunkach studyjnych.


Wraz z postępem nagrań trema powoli ustępowała i nawet zaczęły pojawiać się uśmiechy i wesołe komentarze. Każdy wykonawca nagrywał i poprawiał kilkakrotnie swoje partie wokalne by uzyskać jak najlepsze brzmienie i interpretację.

Członkinie obu zespołów komentowały swoje wykonania jako bardzo trudną i odpowiedzialną pracę. Niektóre panie wręcz wprost stwierdziły, że nie przypuszczały, jak ciężka i ogromnie mozolna jest realizacja takiego nagrania. Były pełne podziwu wobec wszystkich piosenkarzy i wokalistów, których słuchają płyt. Stwierdziły, że podczas koncertów czy nagrań telewizyjnych wydaje się, że „tak po prostu wychodzą i śpiewają bez żadnego wysiłku”.

O skali trudności niech świadczy fakt rozpoczęcia realizacji nagrań ścieżek dźwiękowych o godzinie dwunastej w południe i zakończenia około pierwszej w nocy.

Trzeba jednak przyznać, że wszyscy wykonawcy wykazali się ogromnym zdyscyplinowaniem, cierpliwością i dużym zaangażowaniem w wykonanie swoich partii wokalnych.

Mamy nadzieje, że efekty pracy całego zespołu realizującego projekt, zgromadzona na koncercie publiczność przyjmie bardzo przychylnie i ciepło.

Liczymy też, że uda się sfinalizować wydanie płyty okolicznościowej z nagranymi utworami, która byłaby wizytówką naszych cegłowskich działań artystycznych.

Autor: Tadeusz Lempkowski
Korekta i skład: Jarosław Chmielewski

Skip to content