Trwają zapisy na naukę gry na instrumentach. Nowość Saksofon i Akordeon!

Trwają zapisy na naukę gry na instrumentach: pianino, keyboard, perkusja, gitara i absolutna nowość : saksofon i akordeon!. Zapraszamy do nauki wszystkich chętnych w wieku od lat trzech do stu !!!                                                           images6

Poniżej wypowiedź nauczyciela gry na saksofonie i keyboardzie Karola Piątkowskiego, muzyka, instrumentalisty, członka zespołu „2 – 5 – 1 Trio” :

„W przeciwieństwie do większości instrumentów, historia saksofonu nie jest długa. Został on wynaleziony około 1840 roku przez belgijskiego budowniczego instrumentów Adolpha Saxa. Do podstawowych i najpopularniejszych odmian instrumentu zaliczają się: saksofon sopranowy, altowy, tenorowy i barytonowy.images

Zaczynając naukę na saksofonie, aby wydobyć swoje pierwsze dźwięki musimy nauczyć się prawidłowego zadęcia. Jest to bardzo ważna rzecz przez wielu ćwiczona latami. Korzystając ze wskazówek nauczyciela zobaczymy, jak prawidłowo ustawić usta i wydobywać powietrze z przepony”.

Nauka odbywać się będzie raz w tygodniu dla dzieci młodszych i dwa razy dla pozostałych uczestników. Terminy lekcji uzgodnione będą z poszczególnymi nauczycielami. Ilość miejsc ograniczona ! Zapraszamy wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił         w przestrzeni muzyki !

Skip to content