„Tryumfy Króla Niebieskiego” w Klubie Kulturalne Zacisze

W niedzielę, 17 stycznia, w Klubie Kulturalne Zacisze rozbrzmiewała muzyka Świąt Bożego Narodzenia przeplatana piosenkami czasu Noworocznego.
Na scenie Klubu wystąpił międzypokoleniowy zespół wykonawców z programem kolęd, pastorałek i utworów popularnych tego okresu."Tryumfy Króla Niebieskiego” w KKZ Koncert muzycznie i wokalnie przygotowany został przez Annę Osmakowicz, która również zaśpiewała cztery utwory, w tym trzy specjalnie dla niej skomponowane.

"Tryumfy Króla Niebieskiego” w KKZPubliczność w nastrój najbardziej kolorowych i rodzinnych świąt wprowadziła na początku liryczno poetycka „Kolęda na wigilijny wieczór”.
"Tryumfy Króla Niebieskiego” w KKZKolejne utwory zaśpiewał Piotr Miller z towarzyszeniem zespołu „Zorza” oraz Anna Cegiełka, która zachwyciła publiczność interpretacją kolędy „Mizerna cicha”. Donośne „Tryumfy Króla Niebieskiego”, pięknie i dostojnie wyśpiewane wraz z całym zespołem przez Piotra, pobudziły publiczność do głośnego włączenia się śpiewem w wykonanie tej jednej z najstarszych polskich kolęd. Usłyszeliśmy też góralską pieśń bożonarodzeniową „Oj, maluśki” w znakomitym wykonaniu Magdaleny Uchman i Teresy Skwiecińskiej z towarzyszeniem chóru wszystkich wykonawców. "Tryumfy Króla Niebieskiego” w KKZWiele radości i zabawy pokazała grupa taneczna prowadzona przez Honoratę Grudzień w piosence „Kochany Panie Mikołaju’, przypominając wszystkim, że „dobrotliwy siwy starszy pan” też ma swoje rozterki.
"Tryumfy Króla Niebieskiego” w KKZW roli aniołków wystąpiły Julia Aniszewska i Ola Zakrzewska śpiewając w duecie śliczną pastorałkę o „Bosym Pastuszku” oraz wzbogacając swym anielskim śpiewem inne kompozycje. W dalszej części koncertu mocno się przytulały do Pani Ani w trakcie wykonywania przez nią kolejnego utworu. W czasie zespołowej prezentacji układu do piosenki „Santa Claus Is Coming To Town” dzieci popisywały się swoimi umiejętnościami tanecznymi, przywołując radosny nastrój oczekiwania na przyjazd Świętego Mikołaja.
"Tryumfy Króla Niebieskiego” w KKZUtalentowana Ania Cegiełka z chórem przepięknie i bardzo nastrojowo zaśpiewała kolędę „Gdy Śliczna Panna”. W śpiewanie wielu tradycyjnych polskich kolęd włączała się też licznie przybyła publiczność, przypominając tym samym o naszej pięknej narodowej tradycji wspólnego kolędowania. Piosenką „Szczęśliwych dni” życzenia noworoczne dla wszystkich wyśpiewały i wytańczyły dzieci z zespołu tanecznego Pani Honoraty przebrane w stroje mikołajowe.

Ciekawą wersję popularnego hitu świątecznego „White Christmas” w języku esperanto wykonała Anna Osmakowicz.

"Tryumfy Króla Niebieskiego” w KKZDoskonale prezentujące się stroje świąteczne dla wszystkich wykonawców uszyła Alina Kaska z zespołu „Zorza”.

"Tryumfy Króla Niebieskiego” w KKZNa zakończenie koncertu biorący w nim udział przekazali publiczności symbolicznie zapalone lampiony i zaintonowali piosenkę – przesłanie „Zapalcie światła na ziemi”.

Skip to content