Cyrk przyjechał…, czyli XI CFR już za nami

15 września 2020 Wyłączone przez Krzysztof Zagańczyk

XI Cegłowski Festiwal Rockowy to już historia, jednak jest to historia zapisana złotymi zgłoskami, bowiem impreza ta z roku na rok przyciąga coraz szerszą publiczność, i szczególnie teraz w dobie pandemii, która „zamroziła” większość imprez kulturalnych, CFR jest jednym z największych tego typu wydarzeń w powiecie.

Tegoroczna odsłona CFR miała miejsce w sobotę 12 września, jak zawsze na targowisku im. J. Adamiaka w Cegłowie. Na „wyrosłej” tu na jeden wieczór scenie wystąpiło kilka grup ze słynnym Cyrkiem Deriglasoff na czele. Były wśród nich też: Deuce, Minetaur, Restless i Emmenuelle Rosselini Project. Publiczność jak zawsze dopisała. Dotarła spora rzesza fanów Deriglasoffa i pozostałych zespołów. Licznie zgromadzili się też sami Cegłowianie oraz sąsiedzi z okolicznych gmin. Zdarzały się również osoby przypadkowe, które akurat wysiadały z pociągu, i zaintrygowane muzyką oraz feerią świateł, którymi mieniła się scena, wpadły na chwilę na targowisko i zostały już do końca. Atmosfera imprezy była świetna, co zresztą podkreślali sami artyści.

Imprezę zorganizowało cegłowskie Stowarzyszenie Lazarus w partnerstwie z Gminną Biblioteką Publiczną Kulturoteką, Muzeum Ziemi Mińskiej oraz z licznym partnerami.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Cegłów