II Jarmark Świętojański w Cegłowie – Targi Rękodzieła i Regionaliów

W niedzielę 19.06 na placu targowym w Cegłowie odbył się II Jarmark Świętojański 🌱. Przez cały dzień można było poczuć cudowną targową atmosferę, jaką zagwarantowali nam tegoroczni wystawcy. Na straganach można było nabyć wiele regionalnych produktów i wyrobów rękodzielniczych oraz dowiedzieć się o lokalnych manufakturach. Sympatycy średniowiecznych klimatów mogli na własnej skórze zobaczyć, ile waży prawdziwa kolczuga lub przekonać się o średniowiecznych realiach mieszkalno-obozowych.

Podczas jarmarku wystąpiły zespoły, które wprawiły publiczność w folkowe klimaty. Wśród nich byli między innymi: Zespół Ludowy Cegłowianie, Zespół Kądziołeczka, Oreada oraz H.O.R.P.Y.N.A!

W tym dniu przypadło również zakończenie realizacji projektu „III Wiek dla młodzieży”, który został sfinansowany ze środków Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a realizowany jest przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”😊.

Nie zabrakło też wielu konkursów takich jak „Szukamy kwiatu paproci” 🌸, „Wianek Świętojański” 💐 oraz ze strzelania z łuku.

Mamy nadzieję, że w kolejnym roku Jarmark Świętojański w Cegłowie będzie równie uroczysty oraz przepełniony atrakcjami i wystawcami 😊

Za zdjęcia dziękujemy Agata Kotuszewska!

Organizatorem II Jarmarku Świętojańskiego była Gminna Biblioteka Publiczna – Kulturoteka w Cegłowie przy współpracy z Gmina Cegłów, Lokalna Grupa Działania Ziemi Mińskiej, Parafia św. Jana Chrzciciela w Cegłowie oraz Parafią Kościoła Starokatolickiego Mariawitów pw. św. Jana Chrzciciela w Cegłowie.

Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego – Mazowsze serce Polski❤️

Patroni medialni tegorocznego Jarmarku: Magazyn dla mieszkańców miasta i gminy Cegłów – Cegiełka, Radio RDC, Wirtualny Mińsk Mazowiecki, Tygodnik Siedlecki, Życie Siedleckie oraz Tygodnik Mazowiecki Nowy Dzwon.

Skip to content