Klasyka tańcząca

Kilkadziesiąt osób zabrało się w niedzielę, 20 września 2020 r. w gmachu C.Z.R.iO.P. Miał tam miejsce trzeci już cegłowski koncert The Time Quartet.

Wydarzenia odbyło się pod tytułem Klasyka Dnia Codziennego. Taniec Po Strunach, i złożył się na nie szereg popularnych utworów muzyki tanecznej różnych epok. Tego wieczoru publiczność w Cegłowie podziwiała tanga, walce, menuety i mazurki, a także transkrybowane na instrumenty smyczkowe fragmenty muzyki współczesnej, z Abbą i Michaelem Jacksonem na czele. Nie zabrakło też wielkich nazwisk, takich jak D. Szostakowicz, J. Brahms, A. Piazzola, C. Gardela, I. J. Paderewski. A już na bis popłynęły ku widowni dźwięki słynnego „Światła księżyca” C. Debussy’ego: najpiękniejsze „Dobranoc”, jakie tego wieczoru można było sobie wymarzyć.
W rolę „wszechwiedzącego narratora” koncertu i tym razem wcieliła się Katarzyna Boniecka – grająca w nim także partię II skrzypiec.

Organizatorem wydarzenia była dębowiecka fundacja Czas Sztuki, wraz z partnerami, a środki z których sfinansowano koncert pochodzą z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz od fundacji PZU.

Skip to content