Konferencja na temat ziołolecznictwa i dietetyki

25 sierpnia 2020 r. w budynku Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Przyrody w Cegłowie odbyła się prelekcja dr Ewy Kuchowicz, specjalistki w dziedzinie dietetyki, zielarstwa oraz fitoterapii.
Uczestnicy spotkania, wśród których znalazł się także pan wójt Marcin Uchman, przez kilka godzin zgłębiali tajniki ziołolecznictwa, przekonując się jak szerokie zastosowanie w codziennej diecie i w profilaktyce chorób mogą mieć tak pozornie zwykłe rośliny jak pokrzywa, lebiodka czy też liście brzozy. Prelegentka sporo miejsca poświęciła także roślinom trującym i temu, jak je rozpoznawać i unikać.

Wtorkowa prelekcja otworzyła cykl spotkań i wykładów poświęconych szeroko pojętej polityce senioralnej. Organizatorem tego cyklu jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Cegłowie, we współpracy z Uniwersytetem II i III Wieku oraz Gminną Biblioteką Publiczną Kulturoteką. Projekt sfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, Centrum Polityki Społecznej oraz operatora Stowarzyszenia Radomskie Centrum Przedsiębiorczości.

Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się 1 września o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy na nie zwłaszcza studentów Uniwersytetu II i III Wieku oraz wszystkich seniorów.

Skip to content