Orszak Trzech Króli z Noworocznym Kolędowaniem

👑 6 stycznia cegłowska społeczność wzięła udział w obchodach 𝗦́𝘄𝗶𝗲̨𝘁𝗮 𝗧𝗿𝘇𝗲𝗰𝗵 𝗞𝗿𝗼́𝗹𝗶. W tym roku zostały one połączone z 𝗡𝗼𝘄𝗼𝗿𝗼𝗰𝘇𝗻𝘆𝗺 𝗞𝗼𝗹𝗲̨𝗱𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝗲𝗺, które zgromadziło na placu targowym zarówno młode jak i starsze pokolenia mieszkańców.

👑 Po uroczystych mszach w obu cegłowskich świątyniach Orszak wyruszył ulicami miasteczka Cegłów. Tym razem pierwszym przystankiem na trasie Orszaku było Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Przyrody w Cegłowie. Czcigodni duchowni pobłogosławili kredą drzwi garażowe nowej strażnicy. Warto zaznaczyć, że już 13 stycznia odbędzie się przekazanie i powitanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego przy OSP w Cegłowie!

👑 Miejscem docelowym Orszaku było Targowisko Gminne. Na mieszkańców czekała już gorąca herbata oraz ciastka przygotowane przez GOPS w Cegłowie wraz z grochówką, którą ugotowało KGW w Mieni. Po przemowie burmistrza Marcina Uchmana oraz modlitwach duchownych 𝘇𝗴𝗼𝗱𝗻𝗶𝗲 𝘇 𝘁𝗿𝗮𝗱𝘆𝗰𝗷𝗮̨ 𝗰𝗲𝗴ł𝗼𝘄𝘀𝗸𝗶𝗲𝗴𝗼 𝗞𝗼𝗹𝗲̨𝗱𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗣𝗼𝗱 𝗖𝗵𝗺𝘂𝗿𝗸𝗮̨ 𝘄𝘀𝗽𝗼́𝗹𝗻𝗶𝗲 𝗼𝗱𝘀́𝗽𝗶𝗲𝘄𝗮𝗹𝗶𝘀́𝗺𝘆 𝗸𝗼𝗹𝗲̨𝗱𝗲̨ „𝗪𝘀́𝗿𝗼́𝗱 𝗻𝗼𝗰𝗻𝗲𝗷 𝗰𝗶𝘀𝘇𝘆”. Następnie swój program artystyczny zaprezentowali uczniowie ZS w Cegłowie, Zespół Ludowy Cegłowianie oraz goście z Ukrainy.

👑 Kolędowanie nie mogło obyć się bez wizyty specjalnego gościa, jakim był oczywiście 𝗦́𝘄𝗶𝗲̨𝘁𝘆 𝗠𝗶𝗸𝗼ł𝗮𝗷! W oczekiwaniu na przybycie czerwonego wędrowca na scenie pojawiła się 𝗦́𝗻𝗶𝗲𝘇̇𝘆𝗻𝗸𝗮, która wspólnie z najmłodszymi śpiewała i bawiła się w rytm świątecznej muzyki. Po przybyciu Świętego Mikołaja w nowym gminnym pojeździe nadszedł czas na prezenty dla dzieci!

👑 Niezmiernie dziękujemy wszystkim na przybycie! Ogromne wyrazy uznania kierujemy do wszystkich jednostek administracyjnych naszej gminy za pomoc w organizację Orszaku Trzech Króli i Noworocznego Kolędowania!

fot. Dawid Ewiak

Skip to content