Pożegnanie z klasyką

W niedziele, 27 września miał miejsce ostatni z cyklu czterech koncertów kwartetu smyczkowego The Time Quartet w Cegłowie. Wydarzanie, na które do sali multimedialnej biblioteki przybyło ok. 30 osób, odbyło się pod tytułem Symfonia życia codziennego. Wielcy Polscy Kompozytorzy. Uświetniły je interpretacje dzieł największych polskich twórców muzyki klasycznej, od F. Chopina, przez I. J. Paderewskiego, aż po artystów dzisiejszych i tak nietuzinkowych jak G. Bacewicz czy W. Ratusińska – Zamuszko.
Na koniec zabrzmiało kilka znanych, ludowych pieśni, wywodzących się z różnych regionów Polski. Śpiewała prowadząca koncert skrzypaczka Katarzyna Boniecka. A na bis, na specjalne życzenie, publiczność usłyszała raz jeszcze pieśń „Dwa Serduszka, cztery oczy…” z oryginalnego repertuaru zespołu pieśni i tańca Mazowsze.


Po zakończeniu koncertu przedstawiciele dyrekcji Gminnej Biblioteki Publicznej – Kulturoteki podziękowali muzykom za chwile wzruszeń i zachwytów w trakcie wszystkich czterech spotkań a wręczając artystom bukiety kwiatów, wyrazili nadzieję, że nie jest to ostatnie spotkanie z The Time Quartet w Cegłowie.

Skip to content