Regionalny konkurs grantowy programu „Równać Szanse”

Został ogłoszony „Regionalny Konkurs Grantowy Programu Równać Szanse”, skierowany do bibliotek, domów kultury, organizacji pozarządowych, Ochotniczych Straży Pożarnych oraz grup nieformalnych. Środki mogą być aplikowane w wysokości do 8 500 zł. Dotacja przyznawana jest na półroczne działania młodych osób w wieku 13-19 lat, pochodzących ze wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców. Aplikować można do 25 października br., a same projekty powinny być realizowane pomiędzy 1 lutego a 31 sierpnia 2019 roku.
Prosimy o pomoc w dotarciu z informacją o Regionalnym Konkursie Grantowym do wszystkich, którzy mogą być zainteresowani udziałem – uprawnione do aplikowania są instytucje z miejscowości do 20 000 mieszkańców:
– powiatowe, miejskie i gminne biblioteki,
– miejskie i gminne domy kultury,
– organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez Starostów),
– Ochotnicze Straże Pożarne,
– nieformalne grupy dorosłych.

Sam konkurs ogłoszony został w ramach Programu „Równać Szanse 2018”, a na stronie rownacszanse.pl znajdują się wszelkie niezbędne informacje.

Zapraszamy też do kontaktu z  Partnerem Regionalnym – Stowarzyszeniem Aktywnych STOPA z Ełku, które organizuje konkurs na terenie województwa mazowieckiego i chętnie odpowie na dodatkowe pytania. Zachęcamy do przeprowadzania spotkań informacyjnych lub innych wydarzeń we współpracy z  Partnerem Regionalnym oraz Kulturoteką w Cegłowie.
W przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: rownacszanse@pcyf.org.pl lub telefonicznie: (22) 826 10 16. Koordynatorem programu „Równać Szanse” jest Artur Łegą. Więcej informacji znaleźć można w pliku do pobrania poniżej:

plakat_2018

RS_RKG_mlodziez2

Skip to content