Siła klasyki

Niecodzienny koncert kwartetu smyczkowego The Time Quartet miał miejsce w Cegłowie, 23 sierpnia, na tarasie G. B. P. Kulturoteki. Punktualne o godz. 19.00 ze sceny plenerowej popłynęły utwory muzyki kameralnej, rozrywkowej i filmowej z repertuarów m. in. A. Piazzoli, W. A. Mozarta czy L. van Beethovena. W rolę gospodarza wieczoru wcieliła się Katarzyna Boniecka, która z wiedzą i pasją przybliżała zebranym każdy kolejny utwór.

Koncert odbył się w ramach cyklu III Mazowieckie Muzyczne Spotkania Bez Barier, a jego organizatorem jest fundacja Czas Sztuki.

The Time Quartet” tworzą: Maksymilian Grzesiak – I skrzypce, Katarzyna Boniecka – II skrzypce, Aleksandra Dembowska-Madejska – altówka, Małgorzata Maśluszczak – wiolonczela. Wszyscy są absolwentami Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Sami o sobie mówią skromnie: Jesteśmy czwórką przyjaciół, których połączyła pasja wspólnego muzykowania. Uwielbiamy odkrywać nowe możliwości naszych instrumentów i ciekawe współbrzmienia.

W swoim repertuarze łączą obok szeregu utworów klasycznych i kameralnych, liczne fragmenty muzyki filmowej, rozrywkowej a także standardy jazzowe. Są to ludzie, dla których wspólne granie jest czymś więcej niż tylko praca czy hobby; to swego rodzaju posłannictwo. I dlatego właśnie powołali oni do życia fundację Czas Sztuki, której celem jest popularyzacja muzyki w miejscowościach takich jak Cegłów.

Muzycy współpracowali z czołówką największych artystów w kraju, m. in. z Henrykiem Miśkiewiczem, Grażyną Auguścik czy Krzysztofem Herdzinem. Wszyscy są też uczestnikami wielu krajowych i zagranicznych konkursów i festiwali muzycznych np. XXXI Silesian Jazz Meeting w Rybniku, festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu, XXI Międzynarodowe Festiwalu Muzyki Gospel w Gniewie. Udzielają się także charytatywnie. Wspólne powołali też do życia zespół Melandis Orchestra, z którym stworzyli już oprawę dla 7 polskich i zagranicznych produkcji filmowych.

Skip to content