Trzecia taka biblioteka na Mazowszu!

15 grudnia 2020 Wyłączone przez Krzysztof Zagańczyk

Z radością informujemy, że w nowym Rankingu Bibliotek Rzeczpospolitej na 2020 r. Gminna Biblioteka Publiczna Kulturoteka zajęła bardzo wysokie 40 miejsce pośród wszystkich bibliotek w kraju oraz 3 w całym województwie mazowieckim. Jest to ponad dwukrotny „skok” w stosunku do wyników rankingu z ubiegłego roku, kiedy to cegłowska książnica znalazła się na miejscu 83.
Nasza Kulturoteka, w skład której wchodzą dwie pozornie różne „zadaniowo” instytucje, tj. biblioteka publiczna i Klub Kulturalne Zacisze, jest dobrym dowodem na to, jak świetnie można się nawzajem uzupełniać w ramach jednej instytucji, a także jak wspaniałe efekty może przynosić taka współpraca na co dzień.
Przede wszystkim jednak serdecznie gratulujemy naszym Koleżankom Bibliotekarkom – dziękując im za ich pracę, pasję oraz pomysły na akcje czytelnicze. Jednak bez oddanych Czytelników, nawet najpiękniejsza biblioteka jest tylko pustym, pozbawionym życia miejscem. Dlatego to Im pragniemy zadedykować taki piękny drobiażdżek autorstwa Jorge Luisa Borgesa: Zawsze wyobrażałem sobie raj pod postacią biblioteki. A przecież nigdzie nie jest lepiej niż w raju… Dziękujemy Wam bardzo za ten sukces!