V Wielkopostne Spotkania Literacko Muzyczne

Jubileuszowe Wielkopostne Spotkania Literacko Muzyczne za nami

W ostatnia niedzielę 26 marca w Klubie Kulturalne Zacisze rozbrzmiewała muzyka sakralna i pieśni związane z okresem poprzedzającym Święta Wielkiej Nocy. Połączone chóry             „Illuxit Sol” z Akademii Kulturalnej w Mrozach. Cegłowska  „Zorza” wraz z udziałem części zespołu wokalnego „Serenada” z Jakubowa pod kierownictwem artystycznym Pani Jolanty Kowalczyk wyśpiewały utwory na czas Wielkiego Postu.P1130765Wszystkie kompozycje, w tym wiele dla szerszej publiczności zupełnie nieznanych, zaaranżowała, opracowała muzycznie         i przygotowała dyrygent połączonych zespołów, a równocześnie pomysłodawczyni i twórca tego projektu. „Stary krzyż”, „Stała Matka”, „Czemu dobry Panie” i  „Pewnej Nocy” to tylko niektóre z nich. To już Piąte Jubileuszowe Spotkania Literacko Muzyczne, które w tym roku miały wyjątkową międzypokoleniową oprawę.  Na scenie pojawili się też najmłodsi „artyści” Wojciech i Filip Szopa, którzy wykonali utwory „W jaskini” i  cantatę J. S. Bacha” „Jezu bądź moim przyjacielem”.P1130745      W koncercie nie zabrakło utworów literackich. Wiersze pięknie recytowały Panie Alina Kaska i Alicja Jabłońska,            a Tadeusz Lempkowski przypomniał wybrane pozycje  z dorobku Ernesta Brylla. Przy pełnej widowni koncertu wysłuchała również Wójt Gminy Jakubów Hanna Wocial, która wraz z Wójtem Cegłowa Marcinem Uchmanem zaszczyciła swoją obecnością tegoroczną edycję spotkań. Pani Jolanta Kowalczyk akompaniowała połączonym zespołom, z wrodzonym sobie temperamentem  artystycznym i doświadczeniem pedagogicznym włączała do wspólnego śpiewania widownię.Nie zabrakło bisów i dwukrotnie wyśpiewanej  przez wszystkich w finale przepięknej tradycyjnej pieśni „Gdzie słyszysz śpiew”.P1130735 Na zakończenie Wójt Hanna Wocial serdecznie podziękowała wszystkim wykonawcom za piękny koncert, życząc wielu sukcesów artystycznych i dalszego owocnego rozwijania talentów wokalnych. Jubileuszowe kwiaty dla Pani Jolanty Kowalczyk wręczył Wójt naszej gminy Marcin Uchman. Wraz z podziękowaniami wyraził życzenie i zapewnienie, że przyszłoroczne Wielkopostne Spotkania odbędą się na terenie trzech zaprzyjaźnionych gmin, oczywiście z udziałem chórzystów i wykonawców ich reprezentujących.

P1130752

 

 

 

P1130791

Wielki Post jest dla wielu osób czasem refleksji, zastanowienia,podsumowania, a często odmiany. W kościele katolickim i wielu innych religiach traktowany jako okres oczyszczenia i duchowego przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy. Klub kulturalne Zacisze tradycyjne włącza się artystycznie w klimat i nastrój poprzedzający TrIduum Paschalne.

images

 

Zapraszamy na  piąte już  Wielkopostne Spotkania Literacko Muzyczne z udziałem: Chóru Akademii Kulturalnej Centrum Kultury   w Morozach „ILLUXIT SOL”, Zespołu Wokalnego  „ZORZA” i uczestników Klubu Kulturalne Zacisze.

 

2 Pomysłodawczynią projektu jest mieszkanka Cegłowa Pani Jolanta Kowalczyk, pedagog, muzyk, wychowawca wielu utalentowanych młodych adeptów.        W klubie prowadzi zajęcia wokalne i opiekuje się Zespołem Zorza.. Jest autorem opracowania muzycznego tegorocznych Spotkań oraz kierownikiem artystycznym jubileuszowego koncertu

Zapraszamy 26 marca 2017 r. (niedziela), godz. 15.00 

 

Skip to content