Wizyta studyjna w Garwolinie

W dniu 15 maja 2024 r. Studentki i Studenci Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku w Cegłowie mieli przyjemność wziąć udział w wizycie studyjnej w Garwolinie. Wizyta została zorganizowana dzięki uprzejmości Rady Seniorów w Garwolinie i Pani Burmistrz Miasta Marzeny Świeczak. ‍

Spacer po Garwolinie i gra terenowa „Quest”

Seniorzy zostali oprowadzeni ulicami Garwolina przez Panią Burmistrz, która wcieliła się w rolę prywatnej przewodniczki. Dzięki jej zaangażowaniu uczestnicy mogli lepiej poznać lokalną historię w świetnej atmosferze. Następnie wszyscy wzięli udział w grze terenowej „Quest”. Gra specjalnie przygotowana dla Studentek i Studentów UNDiTW, pozwoliła na odkrycie wielu ciekawostek i zakamarków miasta. 

Koncert Tadeusza Talarka

Odbył się również koncertu Tadeusza Talarka, utalentowanego muzyka lokalnego. Pan Tadeusz był finalistą programu The Voice Senior i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów seniorów w Polsce. Po jego występie był czas na spotkanie integracyjne wszystkich uczestników wizyty.

Izba regionalna w Garwolinie

Szczególne podziękowania należą się Pani Joannie Skwarczyńskiej! Pani Joanna to prawdziwa pasjonatka historii, która z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem opowiadała o Garwolinie i izbie regionalnej, której jest twórczynią. Ciężką pracą stworzyła miejsce, które swoim klimatem przenosi w czasie. Wizyta była niezwykle inspirująca i kto wie… może w przyszłości też uda nam się stworzyć izbę regionalną, która będzie miejscem prezentacji historii i kultury regionu Cegłowa.

W imieniu UDiTW w Cegłowie dziękujemy za ciepłe przyjęcie i niezapomniane wrażenia!

Skip to content