XI edycja Targów producentów produktu regionalnego i lokalnego – „Dni Sera” w Rososzy

XI edycja Targów producentów produktu regionalnego i lokalnego – „Dni Sera” w Rososzy

30 sierpnia 2022 Wyłączone przez Jakub Szewczyk

W ostatnią niedzielę sierpnia w Gospodarstwie Ekologicznym Grajan w Rososzy odbyła się kolejna edycja „Dni Sera” 🧀. Ten rok okazał się tym szczególnym w historii tego festiwalu. Ogromną frekwencję zagwarantował bogaty program artystyczny. Nie zabrakło wielu atrakcji i zabaw dla dzieci oraz konkursów i loterii. Swoją światową premierę miał nowy produkt regionalny pani Grażyny Stelmachowskiej, czyli „Sójka Lazarusa z Kozim Serem Twarogowym” 🥟. Podczas tegorocznych „Dni Sera” odbył się również konkurs „Smaki Sera” na tradycyjne i zapomniane potrawy z sera. Zwycięzcą okazało się Koło Gospodyń Wiejskich w Mieni!

Na scenie w Rososzy zaprezentowali się lokalni oraz krajowi artyści 🎼. Na otwarciu targów wystąpił Zespół Ludowy Cegłowianie pod kierownictwem artystycznym Anny Cegiełki – projekt „Miasto i Wieś – nasze cegłowskie dziedzictwo”. Następnie publiczność mogła bawić się do piosenek zespołów „One i On”, „Łukash”, „Powsinogi” oraz DJ Dance2Disco 🤩

Organizatorem XI edycji „Dni Sera” była Gmina Cegłów, Gminna Biblioteka Publiczna – Kulturoteka w Cegłowie, Samorząd Województwa Wojewódzkiego oraz Gospodarstwo Ekologiczne „Grajan” Grażyny Stelmachowskiej w Rososzy.

Patronat: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Burmistrz Cegłowa Marcin Uchman oraz Uniwersytet Przyrodniczo Humanistyczny w Siedlcach, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, KOWR – Oddział Terenowy w Warszawie, Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich i Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego – Oddział w Siedlcach.

Patronat medialny 📰: Tygodnik Siedlecki oraz Magazyn Cegiełka.

Fot. Agata Kotuszewska