Z życia Klubu Kulturalne Zacisze

18 czerwca 2016 r na scenie plenerowej Targowiska „Mój Rynek” im. Janusza Adamiaka odbył się Konkurs I Cegłowski Festiwal Muzyczny „Złota Sójka. Celem Festiwalu było prezentacja młodych i dorosłych wokalistów oraz zespołów muzycznych.

p1080017

Jury Festiwalu w składzie Agata Skowron, Konrad Bartnik, Tadeusz Lempkowski pod przewodnictwem Danuty Stankiewicz przyznało nagrody: GRAND PRIX dla Rafała Błacha z Radomia, I nagrodę dla Gai Przygodzkiej z  Warszawy oraz wyróżnienia dla Magdaleny Uchman  z Rudnika,
Karoliny Świętochowskiej z Sulejówka oraz Piotra Millera z Cegłowa.

p1080422

Początek lipca Klub Kulturalne Zacisze rozpoczął Wakacyjną Akademią Talentów. Dla uczestników został przygotowany bardzo atrakcyjny i napięty program m. in. szkoła przetrwania surwiwal, wyjazdy na basen, zajęcia na Orliku, wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim, zajęcia edukacyjne w Gospodarstwie Agroturystycznym  Pani Grażyny Stelmachowskiej  i Stacji Diagnostycznej w Cegłowie, wizyta w Piekarni GS Cegłów, nauka szefa kuchni w Pizzerii i wiele innych aktywności. Na zakończenie Wakacyjnej Akademii Talentów odbyły się gry i podchody terenowe oraz piknik rodzinny na terenie Domu Pomocy Społecznej w Jedlinie.

p1080712

31 lipca odbył się Festyn Rodzinny „Kiczkowskie Koloryty” przy Domu Ludowym w Kiczkach. Każdy mógł skorzystać z wielu atrakcji. Rozegrano turniej piłkarski Kiczki kontra Gmina Cegłów i reszta świata, w którym po zaciętej walce zwyciężyła drużyna gospodarzy.  Licznie przybyli mieszkańcy sołectwa i zaproszeni goście wzięli udział w loterii fantowej, konkursie na szkic „Pejzaże Kiczek” oraz wielu animacjach plastycznych zorganizowanych przez Klub Kulturalne Zacisze.

p1090961p1090968

Dzieci bawiły się z pomalowanymi buźkami, z apetytem jadły watę cukrową i wcinały kiełbaskę z grilla.

p1090979

Bardzo dużym zainteresowaniem okazały się konkurencje sportowe: „Filcak w ruchu”, „Rzut beretem do celu”, „Wbijanie gwoździa” i zabawy piłkarskie w alkogoglach. Rozstrzygnięty został też konkurs  na najlepszą tradycyjną potrawę lub ciasto. Całą imprezę poprowadził Tadeusz Lempkowski.

7 sierpnia w Cegłowie odbył się festyn „Sójka Mazowiecka”. Wydarzenie przyciągnęło wielu uczestników i gości. Można było skorzystać z różnych atrakcji i popróbować specjałów przygotowanych przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

sojka-maz-1

Został przeprowadzony konkurs na potrawę regionalną, w którym I miejsce zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich z Kiczek za Kaczkę pieczoną w jabłkach. Wójt Marcin Uchman wręczył statuetki Złotej Sójki Kołu Gospodyń Wiejskich w Cegłowie z okazji jubileuszu 80 – lecia istnienia oraz zdobywcy nagrody Grand Prix w I Cegłowskim Festiwalu Muzycznym „Złota Sójka” Rafałowi Błach z Radomia. Organizowane były również konkurs „Żyj zdrowo” przez Doktora Waldemara Jabłońskiego oraz konkurs z KRUS z Mińska Mazowieckiego o bezpieczeństwie i higienie pracy w rolnictwie.

img_90601

Podczas całej imprezy Klubu Kulturalne Zacisze prowadził warsztaty plastyczne gdzie można było zrobić bobra z różnych materiałów. Pokaz fajerwerków zakończył dziesiątą „ Sójkę Mazowiecką”. Całą imprezę prowadził Tadeusz Lempkowski z Klubu Kulturalne Zacisze. Festyn zorganizowano przy udziale środków pozyskanych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Lokalnej Grupy Działania Ziemi Mińskiej oraz lokalnych sponsorów, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i okazaną pomoc w realizacji imprezy. Sponsorem głównym tradycyjnie była Piekarnia Cukiernia Gromulski.

W Gospodarstwie Agroturystycznym Grażyny Stelmachowskiej  ,, GRAJAN” w Rososzy 21 sierpnia odbyły się Dożynki Gminno – Parafialne i tradycyjny Dzień Sera. Msze święte w kościołach parafialnych w Cegłowie rozpoczęły imprezę, a następnie starostowie dożynek Państwo Iwona i Dariusz Rękawek przekazali Wójtowi Gminy Cegłów chleb dożynkowy i kosz plonów.

dozynki-2016_1Jednocześnie odbywał się Dzień Sera i wszyscy mogli skosztować koziego sera, który jest wpisany na listę tradycyjnych produktów regionalnych. Podczas całego wydarzenia trwały warsztaty plastyczne zorganizowane przez Klub Kulturalne Zacisze, na których można wykonać m. in.  kwiat słonecznika. Tradycyjnie wybrano również najładniejszy wieniec dożynkowy. Pierwsze miejsce zajęli mieszkańcy wsi Kiczek, drugie wieniec z Posiadał, a trzecie miejsce Rososz. Został również rozstrzygnięty konkursu na ,, Najpiękniejszy ogród”, który wygrała Pani Cecylia Szczepańska z Cegłowa, drugie miejsce Pani Elżbieta Malinowska z Kiczek Pierwszych, a trzecie Państwo Marcela i Paweł Płatek z Kiczek. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowy dyplom oraz nagrodę finansową. Program artystyczny Dożynek uświetniły zespoły ludowe „Podciernianki” i „Zorza”, Koło Gospodyń Wiejskich z Posiadał oraz Sylwia Bombińska i młodzież     z Klubu Kulturalne Zacisze. Muzykę taneczną i popularne przeboje wyśpiewał w strugach deszczu zespół Weterani Big Bitu.

dozynka-2016_2Gwiazdą imprezy była znana piosenkarka Danuta Stankiewicz, która rozbawiła publiczność znanymi i lubianymi piosenkami, zapraszając do ich wykonania na scenę chętnych panów. Nad programem czuwał prowadzący imprezę Tadeusz Lempkowski.

W czasie lata w klubie odbywały się zajęcia i  próby artystyczne do wydarzeń gminnych oraz warsztaty taneczne dla dorosłych. Uczestnicy warsztatów wokalnych, prowadzonych przez Annę Osmakowicz wzięli udział w wielu konkursach, zdobywając między innymi I miejsce w VI Praskim Festiwalu Piosenki Warszawa 2016 – Piotr Miller oraz wyróżnienie – Magdalena Osińska. Olbrzymi sukces na  X Ogólnopolskim Festiwalu im. Jonasza Kofty odniosła Anna Cegiełka zdobywając wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom ! Z okazji otwarcia w Cegłowie nowej Filii Banku Spółdzielczego w Mrozach w Klubie odbył się jazzowy koncert Anny Osmakowicz z udziałem wyśmienitych muzyków Wojciecha Gogolewskiego – fortepian, Mariusza Dobosza – kontrabas oraz Adam Lewandowskiego, grającego na perkusji. W dniach  5 -9 września Klub Kulturalne Zacisze wziął udział w Warsztatach Artystycznych organizowanych przez Fundacje Sławek. Zajęcia warsztatowe rozpoczęły plenerowy VI FESTIWAL SZTUKI Mienia Art 2016,  który  zakończył się Koncertem Finałowym, gdzie nasi uczestnicy wystąpili z programem „Radość najpiękniejszych lat”.

Skip to content