Kolędowanie pod chmurką

Kolędowanie pod chmurką

16 stycznia 2022 Wyłączone przez Jakub Szewczyk

W sobotnie popołudnie 1 stycznia 2022 roku na placu przy targowisku dało się poczuć świąteczną atmosferę. Zapach bigosu, piernika, ciastek, oświetlone choinki, palące się szwedzkie pochodnie to tylko kawałek tego, czego można było doświadczyć. Biorąc pod uwagę liczbę przybyłych mieszkańców, ich rodzin i przyjaciół, mogę z łatwością powiedzieć, że takiego kolędowania Cegłów jeszcze nie widział!

fot. Dawid Ewiak

Po upływie kwadransu studenckiego na scenę weszli przedstawiciele władz rządowych, samorządowych oraz księża z cegłowskich świątyń. Nie obyło się bez licznych gratulacji i podziękowań skierowanych do mieszkańców oraz naszego burmistrza Marcina Uchmana.

fot. Dawid Ewiak

Pierwszą gwiazdą wieczoru, która wprawiła wszystkich w bardziej świąteczny nastrój był Zespół Cegłowiacy. Mieliśmy możliwość wspólnego śpiewania takich kolęd jak „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem”, czy też „Gore gwiazda Jezusowi”. Fenomenalnym występem rozgrzał wszystkich Adamo Rudnik. Niezależnie od wieku, wszystkie osoby pod sceną emanowały pozytywną energią. Występ gwiazdy zakończył się miłym akcentem, ponieważ Adamo Rudnik zapowiedział, że jeszcze w tym roku odwiedzi nasze miasteczko.

Największą gwiazdą, w oczach dzieci (i nie tylko), był oczywiście Święty Mikołaj! Nie zabrakło również słodkich prezentów dla najmłodszych. Na koniec kolędowania wszyscy zgromadzeni mogli podziwiać pokaz sztucznych ogni.

Wydarzenie zostało zorganizowane w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski

fot. Dawid Ewiak