Złota Sójka 2018 „pofrunie” do Jakubowa

Zakończył się III Cegłowski Festiwal Muzyczny o nagrodę Wójta Gminy Cegłów  Statuetkę „Złotej Sójki”. Do tegorocznej edycji zakwalifikowało się 20 wykonawców, w tym cztery zespoły, z których dojechały do Cegłowa tylko dwa. Konkurs po raz pierwszy odbywał się w plenerze, na letniej scenie Kulturoteki. Pogoda i humory wszystkim uczestnikom dopisały, a na widowni zagościli uczniowie i młodzież Zespołu Szkolnego w Cegłowie, mieszkańcy oraz przyjezdni goście. Prezentacji zespołów muzycznych i części uczestników przysłuchiwał się również Wójt Gminy Cegłów Marcin Uchman, pod którego patronatem odbywał się Festiwal.                               Tegorocznych uczestników konkursu oceniało jury  w składzie:

Jolanta Kowalczyk muzyk i pedagog, kierownik artystyczny zespołów wokalnych i chórów, Oleksandra Zhurawel – wokalistka, mająca na swym koncie kilka płyt,                                        Andrzej E – moll Kowalczyk – muzyk, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny   Tadeusz Paweł Lempkowski – wokalista, aktor i prezenter, animator kultury, dyrektor festiwalu

Komisja bardzo wysoko oceniła poziom artystyczny prezentowany przez tegorocznych finalistów  i bardzo dobre przygotowanie zgłoszonych do festiwalu uczestników. Podziękowania                    i gratulacje należą się także pedagogom i instruktorom przygotowującym uczestników do udziału  w konkursie. Również słowa uznania za profesjonalne przygotowanie  i sprawne przeprowadzenie  konkursu członkowie komisji oceniającej skierowali do organizatorów.

Nagrodzonych i wyróżnionych wykonawców usłyszymy podczas koncertu finałowego, który odbędzie się w trakcie XII Festynu Sójka Mazowiecka w Cegłowie 21 lipca przed występami gwiazd.

Jury jednogłośnie przyznało  Grand Prix Festiwalu – Statuetkę „Złotej Sójki” oraz nagrodę  w wysokości 500 zł dla Jakuba Wieczorka z Szkoły Podstawowej im. Orła Białego              w Jakubowie za wykonanie dwóch utworów „It’s now or never” oraz „Skrzydlate ręce”

Poniżej zamieszczamy Protokół Jury z pozostałymi przydzielonymi nagrodami. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu talentu i muzycznej pasji. !

W protokole wkradł się błąd w nazwisku kierownika artystycznego i muzycznego Zespołu „Złote Lata” z Sokołowskiego Ośrodka Kultury, którym jest  Pani Gabriela Pliszka – Kraska.  W imieniu jurorów za pomyłkę przepraszamy. protokoł jury z III cegłowskiego festiwalu o nagrodę złotej sójki 2018-1

protokoł jury z III cegłowskiego festiwalu o nagrodę złotej sójki 2018-2

 

 

Skip to content