Wcale nie ostatnie trio na rozpoczęcie Nowego Roku koncertowego w Klubie Kulturalne Zacisze

PRZED... OSTATNIE TAKIE TRIOW dniu 2 stycznia Klub kulturalne Zacisze gościł znakomitych artystów, którzy występują pod nazwą „PRZED… OSTATNIE TAKIE TRIO”. Na koncert rozpoczynający kulturalny Nowy Rok w Gminie Cegłów przybyła bardzo liczna publiczność, pomimo czasu po sylwestrowego odpoczynku. Sala koncertowa po prostu „pękała w szwach”.

PRZED... OSTATNIE TAKIE TRIOZ braku miejsca na widowni fani tego rodzaju muzyki siedzieli na parapetach lub wręcz stali na końcu sali. Przybyło też wielu przyjaciół i znajomych leadera zespołu, gitarzysty który przez wiele lat mieszkał, wychowywał się i uczył w Cegłowie. Stąd zapewne wśród słuchających dostrzec można było wielu pedagogów z Zespołu Szkół, zapewne dobrze pamiętających Andrzeja „Emolla” Kowalczyka z czasów jego dzieciństwa i wczesnej edukacji szkolnej. Przyjechali też przyjaciele i znajomi artystów, miedzy innymi znany z telewizji i radia, popularny bard estradowy Tadeusz Woźniak z rodziną.

PRZED... OSTATNIE TAKIE TRIO

PRZED... OSTATNIE TAKIE TRIOWraz z Andrzejem E-moll-em Kowalczykiem wystąpił Jerzy Styczyński, wirtuoz gitary, muzyk o charakterystycznym brzmieniu, koncertujący i współpracujący z wieloma artystami, od ponad 35 lat, ściśle związany z grupą Dżem.

PRZED... OSTATNIE TAKIE TRIOMuzyków uzupełniała młoda wokalistka Ula Fryzka, laureatka wielu prestiżowych festiwali, uhonorowana tez nagrodami publiczności. Koncert poprowadził znany dziennikarz radiowy i telewizyjny, krytyk muzyczny Marek Wiernik.

PRZED... OSTATNIE TAKIE TRIO

W takcie prezentacji utworów i rozmów z artystami przypomniał o nich wiele ciekawostek oraz historii ich powstania.


Koncert rozpoczął się nietypowo wywiadem prowadzącego z Andrzejem Kowalczykiem, który przytaczał swoje wspomnienia i zabawne zdarzenia związane z miejscem, w którym mieści się teraz klub. Publiczność z rozbawieniem włączała się w tę rozmowę o restauracji „Zacisze”, która jeszcze nie tak dawno działała w Cegłowie.

Koncert zagrany został akustycznie, można powiedzieć było to mistrzowskie granie na gitarach klasycznych dwóch znakomitych muzyków wypełnione świetnym brzmieniem wokalistki. Publiczność usłyszała takie znakomite standardy jak: „Imagine” Johna Lenona, „Fields of gold” Evy Cassidy, „Someone like you” Adele, I”ll stand bay you” The Pretenders, „Time after time Cindy Laupher, „Yesterday” The Beatles i wiele innych. Wszystkie utwory w nowych, zaskakujących aranżacjach i interpretacjach. Widać było i słychać przede wszystkim świetną zabawę gitarzystów, którzy wielokrotnie włączali w utwory elementy wirtuozowskiej improwizacji, często na pograniczu dialogu i swaru muzycznego. Zaskoczeniem były interpretacje utworów zespołu Breakaut i Miry Kubasińskiej.

Publiczność owacjami dziękowała za wspaniały koncert oczekując na kolejne bisy. Tak naprawdę nikomu w ten zimowy noworoczny wieczór nie chciało się wyjść z „zacisznej” sali koncertowej klubu, przepełnionej takimi lirycznymi, ale i też rockowymi klimatami.

PRZED... OSTATNIE TAKIE TRIOWójt Gminy Cegłów Marcin Uchman bardzo serdecznie podziękował za to niewątpliwe niezapomniane wydarzenie artystyczne. Szczególne słowa uznania skierował do Andrzeja Kowalczyka i Mirosława Mastalerza z firmy Piano Forte za podarowanie na potrzeby klubu pianina marki „Edmont”. Wyraził swoje przekonanie, że instrument dobrze będzie służył rozwojowi kultury i kuźni młodych muzycznych talentów naszej gminy. Zażartował, że więcej tego typu koncertów pozwoli placówce skompletować instrumenty dla dużego zespołu czy nawet całej orkiestry.

Po koncercie artyści stworzyli dobrą atmosferę do rozmów i spotkania „kuluarowego” przy lampce winna i drobnym poczęstunku przez nich ufundowanym. Była to też doskonała okazja do przekazania wzajemnych życzeń na Nowy Rok.

Skip to content